8.2 Dnes upraveny trasy na Hliňáku na bruslení a klasiku. Na Čermnou je projetý malý a velký okruh.Sněhové podmínky na kopcích v okolí Hostinného jsou stále dobré. Okruh pod Mackrábem není možné momentálně udržovat technikou.
více informací »

Detailní předpověď naleznete
na www.meteopress.cz

Vichřice 18.1.2007

Vichřice, která se prohnala v noci z 18.1.2007 na 19.1.2007
nad celou Evropou, způsobila nemalé škody i na naší červené magistrále.

K naší velké radosti je dnes situace zcela jiná než se jevila v pondělí. Ani největší optimisté nepředpokládali, že do jara se situace změní. Nástup na magistrálu byl lesem zcela vyloučen. Doufali jsme, že snad by šel zprovoznit náhradní průjez lesem k lomu. Ale hned první pracovní dny po kalamitě bylo započato s úklidem vyvrácených a polámaných stromů. Dnes tj. 25.1.2007 je situace zcela jiná. Cesta lesem je opět průchodná! Za to patří nemalý dík organizátorům akce Úklid kalamity i všem, kteří se o úklid zasoužili. Jedině díky jim je možné ještě v letošní zimě tuto cestu používat.

Jsme velmi rádi, že úklid proběhl tak rychle, protože práve tuto sobotu bude tato cesta jistě využita jako trasa pro akci KČT Axmanův memoriál. Takže je třeba ocenit, že díky takovým obětavým a pracovitým lidem mohou všichni Ti, kteří rádi podnikají vycházky a výlety do přírody, tedy nejen lyžaři či turisté, tuto cestu využívat.

27.1.2007 Axmanův memoriál díky napadanému sněhu je možno jet na lyžích. Trať bude připravena.


Kalamita_na_magistrale Kalamita_na_magistrale
Po ničivé vichřici 18.1.2007 byla červená magistrála ve směru od Hostinného naprosto nesjízdná. Již 25.1.2007 jsou následky kalamity odstraněny.
© 2008 SkiHostinne.cz
živý plot